Price on request
Make an offer| Manufacturer | Lachnit |
|---|---|
| Model | B |
| Year | 2014 |
| Location | Netherlands
|
| Category | Handling - Other material handling machines |
| Product id | P260416088 |
| Language |
| Load capacity | 350 kg |
| Lifting height | 2800 mm |
| ------------------- | |
| Length x width x height | 1700.0 × 1800.0 × 3600.0 |
| Weight | 500 kg |
| worked hours | |
| hours under power | |
| state | as-is, where-is |
| At local norms | --------- |
| status | |
| Last availability date | 25/04/2026 |
Machines
Description: Including safety light grid and proximity sensor
Load Capacity: max 350 kg
Tilting Height: 2800 mm
Power: 3 x 400V, 50Hz, 1.5kW
Dimensions: 1700 x 1800 x 3600 mm
Weight: 500 kg
Please note that this description may have been translated automatically. Contact us for further information. The information of this classified ad are only indicative. We recommend to check the details with the seller before a purchase
| Client type | Machinery dealer |
| Active since | 2020 |
| Offers online | 196 |
| Last activity | May 21, 2026 |
Machines
Description: Including safety light grid and proximity sensor
Load Capacity: max 350 kg
Tilting Height: 2800 mm
Power: 3 x 400V, 50Hz, 1.5kW
Dimensions: 1700 x 1800 x 3600 mm
Weight: 500 kg
Please note that this description may have been translated automatically. Contact us for further information. The information of this classified ad are only indicative. We recommend to check the details with the seller before a purchase
| Load capacity | 350 kg |
| Lifting height | 2800 mm |
| ------------------- | |
| Length x width x height | 1700.0 × 1800.0 × 3600.0 |
| Weight | 500 kg |
| worked hours | |
| hours under power | |
| state | as-is, where-is |
| At local norms | --------- |
| status | |
| Last availability date | 25/04/2026 |
| Client type | Machinery dealer |
| Active since | 2020 |
| Offers online | 196 |
| Last activity | May 21, 2026 |