Price on request
Make an offer| Manufacturer | Koppens |
|---|---|
| Model | TG2000/600 |
| Year | |
| Location | Netherlands
|
| Category | Handling - Conveyors |
| Product id | P260416096 |
| Language |
| Passage length | 3000 mm |
| Passage width | 600 mm |
| ------------------- | |
| Length x width x height | 3200.0 × 900.0 × 1150.0 |
| worked hours | |
| hours under power | |
| state | as-is, where-is |
| At local norms | --------- |
| status | |
| Last availability date | 25/04/2026 |
Machines
Belt Width: 600 mm
Belt Length: 3000 mm
Power: 3 x 380V, 50Hz, 0.25kW
Dimensions: 3200 x 900 x 1150 mm
Please note that this description may have been translated automatically. Contact us for further information. The information of this classified ad are only indicative. We recommend to check the details with the seller before a purchase
| Client type | Machinery dealer |
| Active since | 2020 |
| Offers online | 191 |
| Last activity | May 16, 2026 |
Machines
Belt Width: 600 mm
Belt Length: 3000 mm
Power: 3 x 380V, 50Hz, 0.25kW
Dimensions: 3200 x 900 x 1150 mm
Please note that this description may have been translated automatically. Contact us for further information. The information of this classified ad are only indicative. We recommend to check the details with the seller before a purchase
| Passage length | 3000 mm |
| Passage width | 600 mm |
| ------------------- | |
| Length x width x height | 3200.0 × 900.0 × 1150.0 |
| worked hours | |
| hours under power | |
| state | as-is, where-is |
| At local norms | --------- |
| status | |
| Last availability date | 25/04/2026 |
| Client type | Machinery dealer |
| Active since | 2020 |
| Offers online | 191 |
| Last activity | May 16, 2026 |