Price on request
Make an offer| Manufacturer | Hangcha |
|---|---|
| Model | XF35D-2 (CPCD35-X2H7F1) |
| Year | 2025 |
| Location | France
|
| Category | Handling - Forklifts - Diesel forklifts |
| Product id | P260421195 |
| Language |
| Capacity in kgs | 3500 kg |
| Lift height | mm |
| Mast | Triplex |
| Fork length | mm |
| ------------------- | |
| Length x width x height | - × - × - |
| Weight | 3500 kg |
| worked hours | |
| hours under power | |
| state | as-is, where-is |
| At local norms | --------- |
| status | |
| Last availability date | 22/04/2026 |
Forklift (front)
- Rear horn handle
- SC29 seat with armrest
- Presence control
Nb Wheel: 4 wheels
Mast Type: Triplex
Fork Positioner: 1
Year: 2025
First Registration At: 2025-06-15
Lifting Capacity: 3500 kg
Lifting Capacity T: 3.5 tonnes
Lifting Height: 4.7 m
Tire Type Man: Solid Soft
Fork Length: 1.15 m
Type Char Elev: Diesel
Please note that this description may have been translated automatically. Contact us for further information. The information of this classified ad are only indicative. We recommend to check the details with the seller before a purchase
| Client type | Machinery dealer |
| Active since | 2004 |
| Offers online | 596 |
| Last activity | May 6, 2026 |
CAPM Europe is a France-based supplier of new and used material handling equipment, with a strong focus on forklifts and warehouse machinery. With more than 2,000 machines in stock on its website, the company offers a wide selection of equipment for logistics, warehousing, and industrial handling needs. In addition to machine sales, CAPM Europe provides rental services, spare parts, and equipment trade-in solutions. Headquartered in Senlis, the company operates across multiple European markets through a multilingual web presence.
Forklift (front)
- Rear horn handle
- SC29 seat with armrest
- Presence control
Nb Wheel: 4 wheels
Mast Type: Triplex
Fork Positioner: 1
Year: 2025
First Registration At: 2025-06-15
Lifting Capacity: 3500 kg
Lifting Capacity T: 3.5 tonnes
Lifting Height: 4.7 m
Tire Type Man: Solid Soft
Fork Length: 1.15 m
Type Char Elev: Diesel
Please note that this description may have been translated automatically. Contact us for further information. The information of this classified ad are only indicative. We recommend to check the details with the seller before a purchase
| Capacity in kgs | 3500 kg |
| Lift height | mm |
| Mast | Triplex |
| Fork length | mm |
| ------------------- | |
| Length x width x height | - × - × - |
| Weight | 3500 kg |
| worked hours | |
| hours under power | |
| state | as-is, where-is |
| At local norms | --------- |
| status | |
| Last availability date | 22/04/2026 |
| Client type | Machinery dealer |
| Active since | 2004 |
| Offers online | 596 |
| Last activity | May 6, 2026 |
CAPM Europe is a France-based supplier of new and used material handling equipment, with a strong focus on forklifts and warehouse machinery. With more than 2,000 machines in stock on its website, the company offers a wide selection of equipment for logistics, warehousing, and industrial handling needs. In addition to machine sales, CAPM Europe provides rental services, spare parts, and equipment trade-in solutions. Headquartered in Senlis, the company operates across multiple European markets through a multilingual web presence.