Price on request
Make an offer| Manufacturer | Hangcha |
|---|---|
| Model | XE35i (CPD35-XEY2HA-SI) |
| Year | 2025 |
| Location | France
|
| Category | Handling - Forklifts - Diesel forklifts |
| Product id | P260421201 |
| Language |
| Capacity in kgs | 3500 kg |
| Lift height | mm |
| Mast | |
| Fork length | mm |
| ------------------- | |
| Length x width x height | - × - × - |
| Weight | 3500 kg |
| worked hours | |
| hours under power | |
| state | as-is, where-is |
| At local norms | --------- |
| status | |
| Last availability date | 22/04/2026 |
Forklift (front)
- SC29 seat with armrest
- Tilt cylinder bellows
- Presence control
- DC/DC converter for lighting
- Speed reduction on turns
- HANGCHA FIMS
- Battery intended for pistol charger
Internal Ref: 4ZVMwdLP__iDOUD_
Nb Wheel: 4 wheels
Mast Type: Triplex
Fork Positioner: 1
Year: 2025
First Registration At: 2025-06-15
Lifting Capacity: 3500 kg
Lifting Capacity T: 3.5 tonnes
Lifting Height: 4.7 m
Fork Length: 1.15 m
Type Char Elev: Electric
Please note that this description may have been translated automatically. Contact us for further information. The information of this classified ad are only indicative. We recommend to check the details with the seller before a purchase
| Client type | Machinery dealer |
| Active since | 2004 |
| Offers online | 596 |
| Last activity | May 6, 2026 |
CAPM Europe is a France-based supplier of new and used material handling equipment, with a strong focus on forklifts and warehouse machinery. With more than 2,000 machines in stock on its website, the company offers a wide selection of equipment for logistics, warehousing, and industrial handling needs. In addition to machine sales, CAPM Europe provides rental services, spare parts, and equipment trade-in solutions. Headquartered in Senlis, the company operates across multiple European markets through a multilingual web presence.
Forklift (front)
- SC29 seat with armrest
- Tilt cylinder bellows
- Presence control
- DC/DC converter for lighting
- Speed reduction on turns
- HANGCHA FIMS
- Battery intended for pistol charger
Internal Ref: 4ZVMwdLP__iDOUD_
Nb Wheel: 4 wheels
Mast Type: Triplex
Fork Positioner: 1
Year: 2025
First Registration At: 2025-06-15
Lifting Capacity: 3500 kg
Lifting Capacity T: 3.5 tonnes
Lifting Height: 4.7 m
Fork Length: 1.15 m
Type Char Elev: Electric
Please note that this description may have been translated automatically. Contact us for further information. The information of this classified ad are only indicative. We recommend to check the details with the seller before a purchase
| Capacity in kgs | 3500 kg |
| Lift height | mm |
| Mast | |
| Fork length | mm |
| ------------------- | |
| Length x width x height | - × - × - |
| Weight | 3500 kg |
| worked hours | |
| hours under power | |
| state | as-is, where-is |
| At local norms | --------- |
| status | |
| Last availability date | 22/04/2026 |
| Client type | Machinery dealer |
| Active since | 2004 |
| Offers online | 596 |
| Last activity | May 6, 2026 |
CAPM Europe is a France-based supplier of new and used material handling equipment, with a strong focus on forklifts and warehouse machinery. With more than 2,000 machines in stock on its website, the company offers a wide selection of equipment for logistics, warehousing, and industrial handling needs. In addition to machine sales, CAPM Europe provides rental services, spare parts, and equipment trade-in solutions. Headquartered in Senlis, the company operates across multiple European markets through a multilingual web presence.